Makijaż na co dzień? Wykonujemy go każdego dnia, nie zawsze prawidłowo i przy użyciu odpowiednich pędzli. Zdradzimy jak wykonać makijaż, by nie zostawić na twarzy efektu maski oraz jakich pędzli używać, by stworzyć szybki i estetyczny make up!

UNIWERSALNE TRIO

Aby stworzyć profesjonalny makijaż używamy zazwyczaj ponad 10 pędzli. Jednak wykonując szybki makijaż w domowych warunkach, wystarczą nam 3 pędzle, dzięki którym jesteśmy w stanie osiągnąć zadowalające efekty. My wybraliśmy 3 pędzle: pędzel do podkładu o grubym włosiu, podwójny pędzel do podkładu i pudru oraz pędzel do cieni.

111

1 KROK

Tworząc makijaż zaczynamy od pędzla z podwójną końcówką marki Intervion. Najpierw wybieramy końcówkę grubszą, przystosowaną do nakładania podkładu. Aplikując podkład (my stosujemy produkty Estee Lauder) należy zwrócić uwagę na sposób i kierunek jego nakładania. Zawsze zaczynamy od środka twarzy, aplikując podkład równomiernie na zewnątrz. Bardzo ważną kwestią jest nałożenie podkładu również na szyję (czasami także i na dekolt), tak by zatrzeć granicę koloru na twarzy i szyi.

2

2 KROK

Następnie używamy drugiej, węższej końcówki pędzla i zabieramy się do konturowania twarzy. Czynność tą rozpoczynamy od nałożenia korektora w sztyfcie (my akurat używamy korektora z linii Inglot) pod kością policzkową, następnie na skrzydełka nosa oraz boki czoła. Kolejną czynnością jest staranne blendowanie oraz rozcieranie korektora w taki sposób, by zatrzeć granicę używanych produktów oraz osiągnąć efekt delikatnego cieniowania. Tutaj doskonale sprawdza się pędzel Intervion, posiadający wysokiej jakości włosie, dzięki któremu cieniowanie korektora na mokro z podkładem oraz zacieranie granicy staje jeszcze łatwiejsze i przyjemniejsze. Pędzel ten dodatkowo nie jest sztywny, jest bardzo przyjemny w kontakcie ze skórą twarzy. Ostatnią czynnością z drugiego etapu, jaką wykonujemy jest nałożenie jasnego korektora w strefie T, oraz w obszarze pod łukiem brwiowym.

3

3 KROK

Czyli… dokładne pudrowanie całej twarzy, szyi i dekoltu. Najlepszym pędzlem do nakładania pudru sypkiego będzie oczywiście gruby pędzel z puchatym włosiem. My używamy pędzla KillyS z jasnym, puchatym włosiem oraz pudru sypkiego Glazel.

4

4 KROK

Ostatnim etapem naszego codziennego make up są oczy. Po wyrównaniu kolorytu twarzy za pomocą podkładu, korektorów i pudru – przechodzimy do malowania oczu. W tym celu potrzebny nam jest pędzel z cienką, zaokrągloną końcówką, który doskonale sprawdza się nie tylko w aplikacji cieni, ale i do przenoszenia pigmentu w formie pyłku na górną, już wymalowaną powiekę, tak by ją delikatnie rozświetlić. Malowanie oczu cieniami zaczynamy od pomalowania dolnej powieki wybranym przez nas cieniem (my akurat używamy cieni Inglot). Później nakładamy jasny kremowy cień na całą powiekę, odrobinę ciemniejszy w odcieniach brązu przyciemniając kąciki zewnętrzne oraz rozświetlający pigment w kącik wewnętrzny. Do zakończenia makijażu zostaje nam tylko mocne wytuszowanie rzęs od nasady po końce tuszem. W zależności od upodobań/trybu prowadzonego życia, wybieramy tusz wodoodporny lub tradycyjny.

Napisz Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone (*) są wymagane.