Mamy już wykonane rzęsy. I co dalej? Jak pielęgnować je podczas robienia makijażu i demakijażu. Czego się wystrzegać? I jakich kosmetyków używać, by doczepione rzęsy były trwałe i prezentowały się pięknie jak najdłużej.

EyeLashes-1024x1024

Zaraz po zabiegu

Przez co najmniej 24 godziny od chwili wykonania zabiegu przedłużania lub uzupełniania rzęs, nie należy rzęs moczyć, przebywać w wilgotnym pomieszczeniu, należy unikać sauny, solarium opalania. Musimy pamiętać o tym, by klej się dobrze związał .

Zasady na każdy dzień

1. KONIEC Z TUSZEM – pięknie zagęszczone, wydłużone i podkręcone rzęsy nie potrzebują tuszu! Co więcej, może on im tylko zaszkodzić. Niektóre substancje chemiczna zawarte w składzie tuszów do rzęs, mogą rozpuścić klej. Poza tym, efekt nałożenia tuszu na zagęszczone rzęsy może wyglądać mało estetycznie i naturalnie. Jeśli jednak czujesz potrzebę użycia tuszu – nałóż go tylko na końce rzęs. Nigdy nie używaj tuszu wodoodpornego.

2. DEMAKIJAŻ I KOSMETYKA OCZU – od teraz staraj się nie używać żadnych tłustych produktów takich jak: wazelina, tłusty płyn do demakijażu oczu, olejków ani tłustych cieni do oczu. Cienie oraz kredkę zmywaj za pomocą patyczka higienicznego oraz wacików.

Zalotkę odkładamy do szuflady i nie używamy jej, ponieważ przedłużane rzęsy są już podkręcone. Dodatkowa ingerencja może tylko naruszyć bądź połamać rzęsy.

3. RĄCZKI PRZY SOBIE! Staraj się ograniczać ruchy takie jak: drapanie lub pocieranie oczu. Oczywiście nie bez przesady! Jednak, aby rzęsy utrzymywały się jak najdłużej, podczas swędzenia skóry w okolicy oka, staraj się wykonywać ruch w taki sposób, aby nie dotykać linii rzęs.

4. PO KĄPIELI – nie wycieraj oczu ręcznikiem. Aby rzęsy wyschły, a kropelki wody spadły z rzęs, wystarczy kilka razy pomrugać.

Przy prawidłowym dbaniu o rzęsy, utrzymają się one przez okres 3 tygodni. Po tym czasie należy uzupełnić je w salonie kosmetycznym. Jeśli nie zdecydujemy się na kontynuację zabiegu – rzęsy również ściągamy u specjalisty. Zabieg ściągania rzęs jest bezbolesny i trwa 15 min. Nigdy nie robimy tego na własną rękę!

Napisz Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone (*) są wymagane.